Таємниця благочестя і беззаконня.
Ісая 32:8 «А чесний і думає про чесне і твердо стоїть у всьому, що чесне».
Прагнення до набуття знань і відкриття таємниць буття, завжди було і буде притаманне кожній мислячій людині. Пророцтво: «Є на небесах Бог, що відкриває таємниці» (Даниїла 2:28). Всевишній Творець, є Богом мудрості, і Йому не потрібно приховувати Себе, Своїх діл і намірів. Але відкривається лише тим, хто до цього прикладає зусилля. Таїнство найвищого блаженства – пізнання Бога, досягається одиницями. У світі, в якому ми живемо; все минає, змінюється, руйнується. А про Боже Слово сказано: «Небо і земля проминуть, а Мої Слова не проминуть» (Матвія 24:35). Тобто, Боже Слово – це вічна скарбниця Божих Істин. Біблія була продиктована Божим Духом і тільки в цьому ж Дусі може бути пізнана і розтлумачена. Безбожники і нечестивці не люблять читати Святе Письмо. Бо піддаються ризику відкрити і побачити в собі гріховну суть. Щоб їм догодити, традиційна релігія створила на землі віру, основану не на Божому Слові і заповідях, а на язичницькому поганстві. Тому і існує в Біблії таке поняття як «таємниця благочестя і таємниця беззаконня».
Слово Боже закликає: «Усе робіть без сумніву, щоб ви непорочні та чисті, були бездоганними Божими дітьми серед лукавого й розбещеного роду, серед якого ви сяєте, мов світила у світі» (Філіпян 2:14,15). Отже, благочестя як образ, як маяк світла для світу! Тому навіть нечестивцю хочеться, щоб його вважали чесним. Всі хочуть мати справу з людьми, для яких честь не порожній звук. Але де та межа, коли боротьба за честь перетворюється на безчинство? А чесноту відстоюють на кривавих поєдинках! Такий спосіб є жорстоким, злим і тому безчесним, бо моральне розтління, вседозволеність мають властивість поширюватись! Пророцтво: «Слухайте Слово Господнє, нема не землі правди, ні милосердя, ні Богопізнання. Клятва, обман і убивство поширилися, і кровопролиття йде за кровопролиттям!» (Осія 4:1,2) Пророцтво вказує на відсутність благочестя в світі. Таке життя несумісне з Божою волею, виявляє спотворене розуміння честі. Деякі особи, досягнувши високого положення в суспільстві, вимагають для себе честі не будучи такими по суті. Все, що причиняє зло: жорстокість, ворожнеча, мстивість, кривава боротьба за своє розуміння правди, за порушення клятви, за обман, все це нікому не приносить честі. Христос говорив: «Хто вдарить тебе в одну щоку, підстав і іншу». Це означає: не вв’язуйся в ворожі дії, вони не додадуть тобі честі! Честь – це не фізична сила, не високий статус в релігії, не чини президентів, суддів, законодавців і. т.д., а морально-духовна висота самосвідомості, котра не дозволяє собі найменшого прояву ворожнечі та втрати сумління. Риса позитивна, вона включає в себе щось більше ніж уникати безчестя. Вона означає шукати добра!
Апостол навчає: «Покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті – пізнання, в пізнанні – стриманість, у стриманості – терпеливість, у терпеливості – побожність, у побожності – братерство, а в братерстві – любов!» (2 Петра 1:5-7). Все це складові благочестя, визначені християнам як норма життя, як благочестива віра. Підтверджено: «Бо для всіх людей з’явилося спасіння Божої благодаті; вона навчає нас, відректися безбожності, жити чесно, правильно і побожно в теперішньому віці» (Тита 2:11,12). Таємницю благодаті відкриваємо в Єванг. від Іоанна 1:16,17 «Від Його повноти ми одержали всі, благодать на благодать. Бо Закон був даний через Мойсея, а благодать Істини через Ісуса Христа». Коли Закон сприймається як Істина, там досягається повнота Божої Волі, а це благодать на благодать. Закони Мойсея визнані Ісусом Христом непорушною Істиною, а Його життя стало прикладом благочестя. Тобто, благодать Божого Закону при виконанні приносить благо і честь кожній людині. Апостол нагадує: «…щоб кожний з вас умів берегти свої посудини в святості і честі» (1 Солунян 4:4). Слід розуміти: необхідне відродження благочестя в середовищі всіх християн. Чесноти християн є славою для Ісуса Христа.
Послання: «Знай же, що в останні дні, настануть тяжкі часи. Люди будуть нечестиві, які мають вигляд благочестя, але сили його відреклися» (2 Тимофія 3:12,13). Коли благочестя зовнішнє, показне, воно втратило силу духовних чеснот в сумлінні. Також, відкинувши навіть традиційні поняття про чесноту, добру репутацію та християнську етику, багато так званих християн втратили почуття сорому! Розтління стає дедалі терплячішою серед людей, і воно щораз менше шокує нас. Знаючи про це наперед, Христос наполягає: «Не піддавайтеся різним чужим вченням. Бо добре підкріпляти серце Божою благодаттю, а не стравами, від яких не отримали користі ті, які так живуть» (Євреїв 13:9). Не про буквальну їжу йде мова, а про спосіб життя. Благочестиве життя ніколи не буде суперечити Божим нормам! Ніколи не буде наслідувати світську культуру, яка з екранів телевізора, безсоромно демонструє свою порочність і розтління. Христос, є нашим Взірцем! Бо ніколи не виявляв нечестивих поступків, і нас підкріпляє Божою Наукою Благочестя.
Але чому Біблія називає благочестя тайною? Отже, існує щось таємниче. Щось недоступне, самостійному осягненню людським розумом. Але може стати відомим завдяки Божественному відкриттю для тих, кого осяяв Дух Божий! Павло говорить про тих: «…які мають таємницю віри в чистім сумлінні» (1Тимофія 3:9). Сама наявність сумління говорить про високі норми поставлені перед людиною. Це наш внутрішній голос, який переконує в необхідності благочестя. Чисте сумління робило людей святими, героями і мучениками за віру. А люди, які втрачали цього внутрішнього «світоча», майже завжди занурювалися у болото гріха, пороків, беззаконня – ставали нечестивцями. Можна багато знати, але не знати найнеобхіднішого для нас. Таємницею стає Істина тоді, коли ми не шукаємо її, а дослідження дає розуміння. Пророки відкривали таїнство Істини і Божих Законів. Щоб відкривати необхідно пізнавати своє життя, Бога і проникнути в суть духовних речей. Адже благочестя – добро, в вищому розумінні не матеріальне. Прояви такого добра, це наука Духа, явлена Ісусом Христом. Блага честь, - це чистота Істини, яка приносить усім благо!
Апостол Павло засвідчив: «Безумовно, велика таємниця благочестя, Бог з’явився в тілі, оправдав себе в Дусі, показався Ангелам, проповіданий між народами, прийнятий вірою, і піднесений у славі» (1 Тимофія 3:16). Таємниця благочестя – таїнство найвищого блага пізнання Бога!
Бог явлений в тілі, - втілена Божественна Істина в Особі Ісуса Христа.
Оправдав Себе в Дусі – виконав місію Бога в повноті!
Показався Ангелам – показав дорогу послідовникам, апостолам і всім християнам.
Проповіданий між народами, - став відомим у всьому світі. Своєю неперевершеною наукою благочестя!
Прийнятий вірою, – котра показує приклад богоугодного життя.
Піднесений у славі, - пояснює апостол: «Бо Він (Христос) прийняв честь і славу від Бога Отця!» (2 Петра 1:17). Христос залишається Єдиним досконалим утіленням усіх істинних чеснот Божественного рівня. І ніяка сила не зможе обмежити Його вплив на праведне життя, заповідане Богом. Хоча така сила існує, і апостол попереджає: «Адже всі, що в Ісусі Христі (християни) бажають жити благочестиво та будуть переслідувані. Лихі люди матимуть успіх у злому, обманюючи й самі будучи обмануті» (2 Тимофія 3:12.13). Як бачимо, існує також щось таємниче, лукаве, що переслідує християн на шляху довершеності. Хитро завуальована неправда! Живуча сила омани, як невидима інфекція стала великою проблемою людства. Лукава омана заглушає вроджене відчуття гідності, самосвідомість Вищої Волі Творця, - безцінний дар людині! Темниця беззаконня - людський самообман, що створив пекло на землі!
Апостол пояснює: «Його пришестя, за дією сатани, буде з усякою силою і знаменнями та чудесами неправдивими…. для тих, які гинуть бо вони не прийняли істини для свого спасіння. За це пошле їм Бог дію омани, і вони віритимуть неправді» (2 Солунян 2:9-11). Дія сатани, це передусім міжконфесійна агресія неприйняття один одного. Замість того, щоб навчатися істини у Слові Божому, люди вірять пустій неправді. Надприродним чудесам, знаменням, та рукотворним ідолам, які не приводять до єдності християн, а лише їх роз’єднують. Безбожна наука також проникає в тайники матерії, і використовує відкриття на користь беззаконня. Основне завдання цієї лженауки спрямоване на те, щоб заперечити Творця Всесвіту, пояснивши походження матеріального світу раціональним шляхом. Земні ідеології життя проникають в людську психологію і програмують її, що найбільша честь – багатство, слава і все, що приносить вигоду. Така лженаука заполонила навіть християнську релігію, зваблюючи її робити ставку на величаву красоту ідолослужіння, а не Божий Закон.
Павло застерігає: «Хай ніхто не спокусить вас, поки не прийде раніш відступлення і не відкриється чоловік гріха, син погибелі, який противиться і звеличується над усім, що зветься Богом, або святинею, так що в храмі Божому сяде він, як Бог, і за Бога себе видаватиме» (2 Солунян 2:3,4). Храм – місце духовної чистоти і благочестя! Але життя людей, доведене гріхами до такого рівня, що стає «сином погибелі». Чому це стало можливим? З’явилися бездуховні провідники, які в хамах посіяли дух беззаконня і неправди, видаючи себе за Божого Духа. Також, обманом захоплене місце внутрішнього храму людини – свідомості та сумління. Адже Христос сказав: «Ви храм Бога Живого», якщо Дух Божий живе і діє в вас, а не самозванець! Самозванець, - це язичество, яке обманом видають за християнську святиню! Свідчення Давида: «Боже, прийшли язичники в насліддя Твоє, осквернили Святий Храм Твій…» (Псалом 78:1). Осквернення віри язичництвом, стримує відродження в ній висоти благочестя! Ось чому важливо всім знати, коли і як діє «тайна беззаконня?»
Пояснює апостол: «Таємниця беззаконня вже діє, тільки не здійсниться доти, доки не буде вилучений із середовища той, що утримує тепер» (2 Солунян 2:7). Вже діє у світі самообман, коли Божий Закон можна хитро обійти, віру спотворити темрявою бездуховності, а Самого Бога визнати жорстоким карателем грішників. Відтак, таємниця беззаконня діє лише при відсутності Боговідання. Що ж саме із слів апостола стримує беззаконня від повного зруйнування чистоти Істини? Стримує Господня присутність в людині, чистота сумління, залишок праведників на землі. І високо духовна Божа наука, яка діє тонко, ненав’язливо, майже не помітно, але завжди чесно і далекоглядно.
Читайте приклад проданого братами в Єгипет Йосифа. «Ви замишляли проти мене зло; але Бог перетворив це на добро» (Буття 50:20). Не слід боятися земного беззаконня, адже Йосип, на подобі Ісуса Христа отримав обітницю благочестя від Бога, а це набагато краще ніж отримати визнання недосконалих людей. Кінець беззаконню прийде тоді, коли світ прозріє і побачить реальний стан свого життя. Як написано: «Успіху вони не матимуть бо їхнє безумство стане очевидним для всіх» (2 Тимофія 3:9). Тоді сама собою виникне необхідність повернутися до слів Христа, як способу життя. «Не зроби ближньому того, чого собі не бажаєш». На основі цих слів розпочнеться відбудова райського, благочестивого життя на землі. Побажання Павла: «Благодать Господа Ісуса Христа і любов Бога – Отця і спільність зі Святим Духом, хай перебувають зі всіма нами!» (2 Кор. 3:13). Отже, християни повернуть належне їм благочестя! Але не через поділення, звинувачення, і самозвеличення, а завдяки відкриття і втілення духовних чеснот! Бо прийняти честь і славу від Бога Отця – є найбільшим благочестям!!! Амінь!
Опрацювала Шагіна Надія.